Back to Top
 
 
 

Jednorázové akce a tábory

STEAM CAMPS

Proč S.T.E.A.M.?

Celosvětově uznávaná zkratka v sobě skrývá ty nejdůležitější dovednosti, které rádi dětem předáváme pohromadě a v kontextu daného projektu a modelu, který stavíme. Zkratka vznikla z počátečních písmen slov: Science, Technology, Engineering, Arts, Maths

Během našich programů se děti dotknou všech těchto oblastí najednou. Během stavění rozvíjí svou kreativitu a technické dovednosti a při programování zase zapojí své logické myšlení. Necháváme děti kreativně se vyjádřit a zapojit svou fantazii. Děti pracují ve dvojicích a jsou vedeny ke spolupráci a pomáhání si navzájem.

Děti ve věku 6-8 let (1.-2. třída ZŠ) staví a programují modely ze stavebnice WeDo – první robot. Velmi jednoduchým vizuálním programem se děti seznámí se základními znalostmi v oblasti programování. Nejstarší skupina dětí (9+) využívá stavebnici Mindstorms EV3, ze které se již dají postavit sofistikovanější roboti s více senzory. Každý den děti postaví 1-3 roboty (dle obtížnosti), s kterými následně plní různé programovací úkoly.

Program příměstského tábora:

8:30 – 9:00 příchod dětí
9:00 – 9.30 seznamovací hry
9.30 – 10.00 svačina
10:00 – 12:00 Lego Education program
12:00 – 12:30 oběd
12:30 – 13.00 odpočinek
13.00 – 15.00 kreativní tvoření / pobyt venku, hry/dokončování projektů
15.00 – 15.30 Odchod dětí domů
* tento program dne je pouze předběžný a orientační – může se lišit v závislosti na programu daného dne, počasí, atd…

Cena: 2.750 Kč/týden

Cena je včetně DPH, zahrnuje odpolední svačinu, celodenní pitný režim, program LEGO Education vedený vyškoleným lektorem, výlet*. Nezahrnuje oběd. Předpokládaná cena oběda bude 80 Kč/oběd.
(*v závislosti na tématu a programu daného týdne, ale vždy se snažíme aby děti alespoň jedno odpoledne z týdne navštívily nějaký zajímavý program, který zapadá do tématu, zda letos výlet bude také záleží na aktuální situaci ohledně pandemie)