Back to Top
 
 
 

Akce pro školy a školky

Naše Centrum pro mladé objevitele Tančící kostky Vám nabízí program pro školky a školy v Třebíč i okolí. Rádi vám připravíme program dle témat, které jsou dané učebními plány LEGO Education, zároveň je díky flexibilitě stavebnic možné připravit téma, které vám zrovna vyhovuje v tematickém plánu ve školce a škole.

Můžete si objednat hodinu přímo u vás ve vaší školce a škole.

Učební plány LEGO Education kombinují předměty (nejčastěji matika, fyzika, biologie, zeměpis), děti přicházejí na nové znalosti v kontextu, vše si osahají. Tím, že se k výuce používá lego, děti jsou motivováni projekt dokončit, a jelikož je jakákoliv chyba okamžitě vidět (mechanismus funguje x nefunguje) děti jsou motivováni pracovat s chybou, vracet se k problému a problém následně vyřešit.

Pro školky 3-6 let

objevují svět kolem sebe: rodinu, zvířata, jídlo apod., první mechanismy

Dále se seznámí se s následujícím:
Co je velké x malé, bezpečnost, vnímat rozdíly, ocenit originalitu osobnosti, popis věcí, jak funguje rovnováha, díky stroji času zjistí koncept minulosti, současnosti a budoucnosti, jak funguje zavěšený most

 

Pro školy 6 let a více

Děti zjišťují, k čemu a jak fungují nejrůznější stroje a mechanismy. Začínají pracovat s ozubenými koly, pákou, kladkou, nápravou a dalšími jednoduchými mechanickými zařízeními. Zjistí vše o energii, síle, pohybu a dalších fyzikálních principech.

Dále se seznámí se s následujícím:
Jak fungují svaly, klouby, jak se pohybují zvířata, jak fungují některé stroje doma (CD přehrávač, větrák, pračka, apod.), jak funguje houpačka, jeřáb, jak funguje autíčko na setrvačník, nebo hnané na baterii

 

Robotické programy s programováním – 7 let

Nejenže děti dovedou mechanismy už pohodlně sami sestavit, ale také jsou schopni přes Bluetooth 4.0 vše propojit s počítačem a naprogramovat.

Dále se seznámí se s následujícím:
Jednoduché programování, jak funguje motor, senzor na pohyb, gyroskop, jak funguje houpačka, nebo jeřáb

 

Robotické programy s programováním – 8 let a více

LEGO MINDSTORMS je svět vzdělávacích robotů. Studenti začnou pracovat na dovednostech v oblasti vědy, techniky a matematiky, ale také s přesahem do schopností sociálních, kreativních a komunikativních.

Od základních mechanismů se tak postupně dostáváme k už sofistikovaným robotům s gyroskopem, čidly na pohyb, nebo barvu.

Kontaktujte nás pro možné termíny a podrobnější informace info@tancicikostky.cz   nebo na tel.: 606 766 464